پنج شنبه ٠١ آبان ١٣٩٩
اخبار > 130 عنوان طرح پژوهشی را دریافت کردیم/اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار در حوزه پژوهش


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:

130 عنوان طرح پژوهشی را دریافت کردیم/اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار در حوزه پژوهش

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: 130 عنوان طرح پژوهشی و تحقیقاتی با همکاری 20 دستگاه اجرایی استان اردبیل به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ارسال شده است.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، داود شایقی اظهار کرد: براساس دستورالعمل اجرایی بند (ز) تبصره 9 قانون بودجه 98 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها موظف هستند پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی را در کنار شیوه اجرا، اعتبار و زمان‌بندی این موضوع بعد از بحث و بررسی تا سقف اعتبارات تعیین شده دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد: براساس اولویتی که در شورای برنامه‌ریزی طرح و به تصویب می‌رسد، اعتبارات ماده دو برای حمایت از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی هزینه شده که در استان اردبیل نیز 25 دستگاه اجرایی به دلیل دریافت بودجه استانی شامل این امر بودند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: البته امسال تعداد دستگاه‌هایی که از بودجه استانی بهره‌مند هستند، به 24 دستگاه کاهش یافته و اداره کل محیط زیست از این مجموعه خارج شده است.
شایقی افزود: سال گذشته 133 عنوان طرح تحقیقاتی و پژوهشی به دبیرخانه ارسال شده بود که ما در جلسات مختلف کمیته‌ها و کارگروه‌ها 44 طرح را در زمینه‌های مختلف نظیر مهندسی کشاورزی، فنی، عمرانی و ... انتخاب کردیم تا این طرح‌ها شکل اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد.
وی اضافه کرد: از 25 دستگاه استانی 8 دستگاه اعتبارات بخش پژوهشی و تحقیقاتی خود را در زمینه فناوری هزینه کرده و سایر دستگاه‌ها این اعتبارات را صرف طرح‌های پژوهشی کرده‌اند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه نیمی از این طرح‌های پژوهشی و به تعداد 26 طرح اجرایی شده و مابقی به مرحله اجرا نرسید، گفت: سال 98 در حوزه پژوهش بیش از 490 میلیون تومان اعتبار هزینه شد تا این طرح‌ها شکل اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد.

راه‌اندازی سامانه سمات با هدف پالایش طرح‌های تحقیقاتی
شایقی به راه‌اندازی سامانه سمات برای پالایش طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی اشاره کرد و افزود: به دنبال فراخوان طرح‌ها و تهیه پروپزال فرآیند تائید آنها در کمیته‌های علمی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا زمینه اجرای طر‌ح‌ها و ثبت اطلاعات آنها در سامانه سمات فراهم آید.
وی گفت: از ابتدای امسال انتخاب و اجرای هرگونه طرح تحقیقاتی و پژوهشی منوط به ثبت اطلاعات در سامانه سمات است و در این زمینه متولی اصلی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان می‌باشد تا با اختیاری که به شورای برنامه‌ریزی داده شده یک درصد اعتبارات هزینه‌ای استان در این حوزه صرف شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: امسال با فراخوان انجام شده 130 عنوان طرح تحقیقاتی به دبیرخانه رسیده است که 20 دستگاه اجرایی استان در معرفی این طرح‌های پژوهشی دخیل هستند.
شایقی اعتبار امسال برای اجرای طرح‌های پژوهشی را 500 میلیون تومان اعلام و خاطرنشان کرد: از 24 دستگاه اجرایی استان 20 دستگاه طرح‌های خود را ارائه کردند اما چهار دستگاه فعالیتی در این حوزه نداشتند.
وی تصریح کرد: با همکاری جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری سایت جامع اطلاعات پژوهشی استان آماده بهره‌برداری است که انتظار می‌رود با پرداخت هزینه برای مجریان این سایت بارگذاری اطلاعات توسط دستگاه‌های اجرایی در این سایت انجام شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: با راه‌اندازی این سایت جامع و ثبت اطلاعات دقیق طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی از اجرای طرح‌های پژوهشی تکراری جلوگیری شده و امکان دسترسی محققان به این طرح‌ها و بانک اطلاعاتی در این زمینه فراهم می‌آید.


١٢:٠٣ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٧٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 383351
 بازدید امروز : 433
 کل بازدید : 1089596
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/3403


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بوده و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.