پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٠
اخبار > تهیه نقشه آماری برای روستاهای بالای 200 خانوار


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خبر داد:

تهیه نقشه آماری برای روستاهای بالای 200 خانوار

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: تهیه نقشه آماری برای روستاهای دارای جمعیت بالای 200 خانوار در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل،  فریبرز دهقان اظهار کرد: با شرکت‌های نقشه‌برداری برای به هنگام‌سازی نقشه‌های بلوکه آماری شهرها و روستاهای استان اردبیل عقد قرارداد انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: با تهیه این نقشه‌ها و به‌روزرسانی آنها روند آمارگیری برای سرشماری نفوس و مسکن سال‌های آینده بهتر و مطلوب‌تر انجام می‌شود.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از تهیه و جمع‌بندی اطلاعات جداول پایش استان به حساب‌های منطقه‌ای خبر داد و گفت: تهیه و جمع‌بندی اطلاعات جداول شاخص‌ها و نماگرهای آماری بخش جمعیت و نیروی انسانی به انجام رسیده است.
دهقان ادامه داد: کلیه همکاران ما در وبینارهای آموزشی برای شرکت در طرح‌های ابلاغ شده از سوی مرکز آمار ایران شرکت کرده و مشارکتی فعال داشته‌اند.
وی بیان کرد: ما در معاونت آمار و اطلاعات سعی کردیم به درخواست‌های اطلاعاتی جمعیتی استان و نامه‌های محوله پاسخ دهیم.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: شرکت در جلسات دستگاه‌های مرتبط با معاونت آمار و اطلاعات به ویژه کارگروه آمار و جمعیت استان در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها بوده است.


به‌هنگام‌سازی سایت آمار با بارگذاری اطلاعات جامع
دهقان گفت: در سال گذشنه سعی شد تا بهنگام‌سازی سایت معاونت آمار و اطلاعات همچنین بارگذاری اطلاعات جامع آماری برای استفاده پژوهشگران و محققان به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد.
وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اجرای طرح‌های آماری و تهیه گزارش مقدماتی تحلیل مهاجرت در سطح استان و همچنین نظارت بر عملکرد طرح‌های آماری محوله در استان خبر داد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: در یک سال گذشته پاسخ به نامه‌های مربوط به درخواست اطلاعات حساب‌های منطقه‌ای و انتشار نشریه شهرستان‌های استان در آئینه آمار شاخص مقایسه‌ای با سال 98 انجام شده است.
دهقان خاطرنشان کرد: استخراج طرح‌های آماری در سطح استان به صورت داده‌آمایی و ارسال نتایج به مرکز آمار ایران و بررسی فایل GEO آبادی‌های استان و ارسال آن به مرکز آمار ایران به عنوان اولویت انجام شده است.
وی از عقد قرارداد نظارتی بر شرکت‌های نقشه‌برداری و تهیه پوشه نقشه برای اجرای طرح‌های آماری مختلف در استان خبر داد و بیان کرد: ارائه آمار و اطلاعات در بخش‌های مختلف به دستگاه‌های اجرایی استان و ارائه نقشه‌های مورد نیاز آنها و نظارت بر اجرای طرح قیمت روستایی و شهری و چاپ فرم‌ها و فهرست‌های مربوط به اجرای طرح‌های آماری در یک  سال گذشته انجام شده است.

اجرای طرح آمارگیری نیروی کار به صورت تلفنی
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اجرای طرح آمارگیری نیروی کار به صورت فصلی در سال گذشته عمدتا به صورت تلفنی انجام شده  و به دلیل شیوع کرونا مراجعه حضوری به حداقل رسیده بود.
دهقان از برگزاری سمینار آموزشی طرح نیروی کار در استان خبر داد و بیان کرد: بررسی قیمت نسبی طرح‌های شاخص قیمت و اجرای طرح‌های صنعت، معدن و خدمات و ارائه گزارش دقیق از نرخ تورم استانی به رسانه‌ها و صداوسیمای استان اردبیل به انجام رسیده است.
وی اجرای طرح‌های شاخص قیمت، هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی و شرکت در جلسات مربوط به GNIF در استانداری و بررسی و تحقیق وضعیت آبادی‌های جدید استان و دریافت کد آماری در سال گذشته به انجام رسید.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از تهیه نقشه‌های شهرستان و استان برای چاپ در سالنامه خبر داد و گفت: کنترل و رفع ایرادات احتمالی در سالنامه آماری استان و انتشار نتایج اولیه سالنامه در سایت سازمان آمار و تکمیل فرم‌های نظارتی به صورت فصلی برای کلیه طرح‌های مختلف آماری استان اردبیل به سرانجام رسیده است.


١٠:٥٦ - دوشنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ٢٠٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 452000
 بازدید امروز : 345
 کل بازدید : 1228089
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2805

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.