سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩
اخبار > 52 پروژه جهش تولید در اردبیل اجرا می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل :

52 پروژه جهش تولید در اردبیل اجرا می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال جهش تولید 52 پروژه عمرانی و تولیدی در استان اردبیل اجرایی و عملیاتی می‌شود.

به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ، داود شایقی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: به دنبال پیگیری چندین ماهه استاندار اردبیل و همکاران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در هفته گذشته تفاهمنامه‌ای بین رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار اردبیل به امضاء رسید تا در سال جهش تولید 52 پروژه در این استان اجرایی و عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل 17 پروژه عمرانی و 35 پروژه تولیدی است که با تزریق تسهیلات مورد نیاز سعی بر راه‌اندازی این واحدهای راکد و نیمه فعال است تا با پیشرفت مناسب این پروژه‌ها به سرانجام برسد.


کمک ویژه به تقویت زیرساخت‌های گردشگری اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در بخش عمرانی بیشترین توجه و تمرکز روی زیرساخت‌های گردشگری است که اولویت مهم توسعه استان به شمار می‌رود.

شایقی افزود: برای پروژه زیرساختی دربند هیر 1.5 میلیارد تومان، زیرساخت منطقه گردشگری سرعین – آلوارس 2 میلیارد تومان، زیرساخت گردشگری سوها 2 میلیارد تومان، زیرساخت گردشگری گول‌بلاغ در بیله‌سوار یک میلیارد تومان و محور سرعین – آلوارس راه ارتباطی پیست اسکی 20 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در همین راستا برای زیرساخت دریاچه شهرک شهید غفاری مغان 2 میلیارد و 400 میلیون تومان و کمربند طلایی قوتورسوئی – سردابه 5 میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل تصریح کرد: در مجموع برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان اردبیل 339 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است که امیدواریم امسال با جذب این منابع شاهد اجرای این پروژه‌ها باشیم.


جهش 4 برابری اعتبارات در توسعه شهرک‌های صنعتی اردبیل

شایقی از اختصاص 40 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تقویت زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سال جهش تولید خبر داد و بیان کرد: در سال‌ گذشته این اعتبار 10 میلیارد تومان بود که امسال با یک جهش چهار برابری این رقم به 40 میلیارد تومان رسیده است.

وی از اختصاص 20 میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌ها در شهرک گلخانه‌ای پارس‌آباد خبر داد و اظهار کرد: این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای که در سطح کشور بی‌نظیر است، با همکاری بخش خصوصی در حال اجراست.


اختصاص 4 میلیارد تومان برای طرح‌های دانش بنیان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در ادامه به اولویت دیگر توسعه استان در سال جهش تولید اشاره کرد و گفت: در بخش راه‌ها برای تکمیل محور کلور – درام 30 میلیارد تومان، پارس‌آباد – سربند 30 میلیارد تومان و کریق – آرموداق نیز 3 میلیارد تومان در قالب این تفاهمنامه در نظر گرفته شده است.

شایقی بیان کرد: برای طرح‌های دانش بنیان چهار میلیارد تومان و همچنین پروژه‌های مشارکتی بسیج سازندگی در تقویت جهش تولید 3 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با جذب منابع کمک‌های فنی – اعتباری پرداخت تسهیلات یارانه‌دار به بخش‌های زیرساختی‌ هدفگذاری شده که امیدواریم در سال جهش تولید اهدافی که در استان پیش‌بینی شده محقق شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: در بخش عمرانی در مجموع 217 میلیارد تومان منابع پیش‌بینی شده تا در کنار 17 پروژه تولیدی در سال مزین به جهش تولید زمینه و بستر تحول آنها فراهم آید.


ابلاغ 20 درصد اعتبارات جهش تولید در هفته جاری


شایقی گفت: در هفته جاری با عنایت رئیس سازمان برنامه و بودجه 20 درصد اعتبارات طرح‌ها و پروژه‌های جهش تولید به استان ابلاغ می‌شود و امیدواریم مابقی این منابع در ماه‌های آینده ابلاغ شده تا با قید فوریت طرح‌ها و پروژه‌های این حوزه شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.

وی اضافه کرد: برای حمایت از واحدهای تولیدی تسهیلات در نظر گرفته شده 510 میلیارد تومان است که امیدواریم با تزریق این منابع به واحدهای تولیدی و اقتصادی به تعداد 35 واحد شاهد راه‌اندازی مجدد و افزایش تولید در این واحدها باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: در مجموع برای 52 پروژه جهش تولید استان 714 میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده که با تاکید رئیس سازمان برنامه و بودجه 100 درصد این منابع تخصیص خواهد یافت.

شایقی تصریح کرد: تیم ویژه‌ای در قالب سامانه طراحی شده اجرای پروژه‌های جهش تولید را پیگیری می‌کنند تا شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها تا پایان سال 99 باشیم.

پروژه سفر رئیس جمهور در اولویت اجرا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در تشریح مصوبات سفر رئیس جمهور گفت: در سالجاری اولویت تخصیص اعتبارات در سطح کشور به پروژه‌های جهش تولید و سفر رئیس جمهور است که ما نیز به از هر دوی این منابع می‌توانیم به نفع توسعه استان استفاده کنیم.

شایقی به 34 پروژه مصوب سفر رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: در فصل آموزش عالی و تحقیقات چهار پروژه با 20 میلیارد تومان، گردشگری یک پروژه با 30 میلیارد تومان، حوزه آب دو پروژه با 30 میلیارد تومان، عمران شهری 12 پروژه با 70 میلیارد تومان، بهداشت و درمان دو پروژه با 20 میلیارد تومان، فصل ورزش و جوانان دو پروژه با 38 میلیارد تومان، حمل و نقل 10 پروژه با 605 میلیارد تومان، صنعت و معدن یک پروژه با 20 میلیارد تومان، کشاورزی 5 پروژه با 185 میلیارد تومان و فصل عمومی یک پروژه با 10 میلیارد تومان اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی سرجمع اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان را یک هزار و 28 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تلاش بر این است تا همه این منابع در سالجاری جذب استان اردبیل شود.


راه آهن یک هزار و 70 میلیارد تومان اعتبار دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه تا پایان تیرماه 50 درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان اردبیل تخصیص می‌یابد، اظهار کرد: 300 میلیارد تومان از این منابع در فصل حمل و نقل مربوط به توسعه راه‌ آهن است.

شایقی خاطرنشان کرد: تاکنون 140 میلیارد تومان اعتبار به این حوزه اختصاص یافته و تا پایان تیرماه نیز 200 میلیارد تومان به راه آهن تزریق خواهد شد تا در مجموع این پروژه ریلی 340 میلیارد تومان منابع را در چهار ماهه اول امسال جذب کند.

وی با بیان اینکه امسال یک هزار و 70 میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اختصاص می‌یابد، گفت: این رقم در تاریخ اردبیل برای اجرای یک پروژه بی‌سابقه است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل وعده نوبخت را مبنی بر عدم محدودیت اعتباری پروژه ریلی استان یادآور شد و بیان کرد: امیدواریم راه آهن اردبیل – میانه که به مطالبه فراگیر شهروندان این استان تبدیل شده اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

شایقی ادامه داد: با سفر استاندار به شهرستان‌ها که به صورت هفتگی انجام می‌شودف سعی بر این است تا روند اجرای پروژه‌ها مورد رصد و دقت نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در مجموع از محل سفر رئیس جمهور و جهش تولید یک هزار و 800 میلیارد تومان به استان در سال 99 جذب اعتبار خواهد شد، تصریح کرد: این منابع خارج از اعتبارات معمول سالانه‌ای است که به استان اردبیل اختصاص می‌یابد تا در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان توزیع آنها انجام شود.


اختصاص 300 میلیارد تومان برای چهارخطه راه‌های استان اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از اختصاص 300 میلیارد تومان اعتبار برای چهار خطه راه‌های مواصلاتی استان خبر داد و بیان کرد: سال 90 تنها یک پروژه مواصلاتی استان آن هم مشگین‌شهر – اردبیل از ردیف اعتباری برخوردار بود که در سال‌های اخیر با پیگیری استاندار اردبیل و مدیریت راه و شهرسازی این استان همه راه‌های مواصلاتی ردیف اعتباری گرفته‌اند تا عملیات چهاربانده آنها آغاز شود.

شایقی افزود: هم در قانون بودجه و هم از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور منابع فوق‌العاده به این حوزه اختصاص یافته تا عقب‌ماندگی سال‌های گذشته در بخش راه‌های مواصلاتی استان به نوعی جبران شود.

وی تصریح کرد: در تقویت زیرساخت‌های بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری و حوزه راه اولویت با پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت 80 درصد است تا در سال 99 و 1400 شاهد تکمیل و راه‌اندازی آنها باشیم.


١٠:٤٢ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٦٦١    /    تعداد نمایش : ٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 367603
 بازدید امروز : 436
 کل بازدید : 1045230
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2812


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بوده و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.