دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
اخبار > تخصیص 50 درصدی اعتبارات عمرانی در اردبیل/250 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران داریم


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خبر داد:

تخصیص 50 درصدی اعتبارات عمرانی در اردبیل/250 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران داریم

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: با گذشت 6 ماه از ابلاغ بودجه 97 نیمی از اعتبارات عمرانی امسال تخصیص یافته است.

به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، داود شایقی در نشست خبری  با خبرنگاران استان اظهار کرد: تا پایان سال مالی پیش‌بینی می‌کنیم این تخصیص تا 85 درصد افزایش یابد و به نسبت سال گذشته که میانگین تخصیص اعتبارات عمرانی استان 50 درصد بوده یک رشد قابل قبولی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی به اعتبارات حوزه راه در سالجاری اشاره و خاطرنشان کرد: برای بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر – اهر در بودجه سال آینده 21 میلیارد تومان و محور اردبیل – سرچم و نمین – آستارا نیز 50 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: برای محور مواصلاتی جلفا – اصلاندوز – پارس‌آباد – بیله‌سوار 12 میلیارد تومان و کلور – درام نیز 15 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که در مجموع در حوزه راه با تلاش و پیگیری‌هایی که مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل داشتند مجموع اعتبارات تا 50 درصد رشد نشان می‌دهد.

شایقی در مورد پروژه‌های آبرسانی نیز بیان کرد: برای پروژه آبرسانی خلخال از سد بفراجرد با افزایش چهار و نیم برابری اعتبار 15 میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است و برای پروژه آبرسانی شهر اردبیل نیز با یک رشد چهار برابری رقم پیش‌بینی شده 35 میلیارد تومان است.

وی در مورد پروژه‌های فاضلاب بیان کرد: با توجه به اینکه سال خاتمه این پروژه‌ها اکثرا 99  بوده ما در بودجه سال 98 برای پروژه‌های فاضلاب در شهرهای مختلف دو تا سه برابر افزایش بودجه را لحاظ کردیم که امیدواریم با همراهی مجلس این اعتبارات پا برجا بماند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: در سال آینده برای 49 پروژه نیمه تمام تامین اعتبار انجام خواهد شد و ما با یک چشم‌انداز مناسب و قابل توجه در رشد بودجه‌ای سال آینده سعی خواهیم کرد از فرصت پیش آمده برای تحرک‌بخشی به پروژه‌های نیمه‌تمام و تکمیل آنها استفاده کنیم که پیش‌بینی ما تکمیل و بهره‌برداری 12 پروژه استانی است.

شایقی با اشاره به پروژه پایاب سد خدافرین اظهار کرد: این پروژه از محل صندوق توسعه ملی و تزریق یک میلیارد دلار در حال اجراست که تا آخر سال آینده این پروژه به شکل کامل آماده بهره‌برداری خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در قالب یک ردیف ملی برای آبرسانی به روستاها 400 میلیارد تومان تامین اعتبار در نظر گرفته شده که قرار است 7 مجتمع آبرسانی نیمه تمام استان از این منابع استفاده کنند.

شایقی با اشاره به پروژه‌های بهداشت و درمان در اردبیل گفت: بیمارستان جایگزین فاطمی 2 میلیارد تومان اعتبار دارد و برای خرید تجهیز بیمارستانی با یک رشد 2.5 برابری 5 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در تجهیز دانشکده‌ها و دانشگاه محقق اردبیلی بیش از 10 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و در بخش توسعه پارک علم و فناوری استان اردبیل رشد اعتبارات از 200 میلیون تومان به 500 میلیون تومان در سال آینده انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از اختصاص 2 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه مجتمع فرهنگی – هنری شهر اردبیل خبر داد و اظهار کرد: ما نه تنها در بودجه سال آینده کاهشی را شاهد نخواهیم بود بلکه با یک رشد مناسب در بین استان‌های کشور در جایگاه مناسب قرار خواهیم گرفت.

درآمد حاصل از فروش کشت و صنعت در استان هزینه خواهد شد

شایقی ادامه داد: محور پارس‌آباد – سربند جزو پروژه‌های استانی است که ما از محل پروژه‌های استانی برای این محور مواصلاتی و ایمن‌سازی آن منابع اعتباری تا یک میلیارد تومان پیش‌بینی کردیم.

وی به تکمیل بیمارستان پارس‌آباد، ادامه اجرای پروژه فاضلاب این شهرستان اشاره کرد و گفت: تا پایان سال بیمارستان پارس‌آباد به شکل کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در مورد کشت و صنعت و درآمد ناشی از فروش آن اظهار کرد: قرار است این منابع درآمدی صرف توسعه و عمران استان به ویژه شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار هزینه شود.

شایقی ادامه داد: اگر امسال واگذاری به شکل کامل انجام شود ما نیز از مسیرهای قانونی سعی خواهیم کرد تا منابع فروش این بنگاه اقتصادی صرف توسعه زیرساخت‌ها در منطقه شود که نمونه آن پایاب سد خدافرین است.

وی به شاخص‌های بیست و هفتگانه توزیع اعتبارات استان به شکل متوازن اشاره کرد و گفت: ما همه ساله و در فصل توزیع اعتبارات با حضور در شهرستان‌ها و تشکیل کمیته برنامه‌‌ریزی سعی می‌کنیم این اعتبارات را به شکل درست و بر اساس شاخص‌های تعریف شده توزیع کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل به پیشنهاد دولت در بودجه 98 در مورد افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان اشاره و اظهار کرد: با تصویب مجلس این افزایش 20 درصدی در سال آینده اتفاق خواهد افتاد.

شایقی همچنین بدهی 250 میلیارد تومانی به پیمانکاران استان را یادآور شد و تصریح کرد: سعی می‌کنیم بخشی از این بدهی‌ها را تا پایان سال به پیمانکاران پرداخت کرده و تسویه کنیم.

رشد 42 درصدی بودجه اردبیل در سال آینده

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در بودجه سال 98 با پیگیری استاندار اردبیل ، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی 42 درصد رشد بودجه‌ای را در استان اردبیل شاهد خواهیم بود.

شایقی اظهار کرد: در مجموع سال 97 بودجه استانی، ملی و ملی استانی شده 665 میلیارد تومان بوده که این رقم در بودجه سال آینده به 942 میلیارد تومان افزایش یافته که امیدواریم در سال آینده جذب 100 درصدی این منابع را شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در بودجه امسال سهم منابع استانی 390 میلیارد تومان، ملی 220 میلیارد تومان و ملی استانی شده نیز 53 میلیارد تومان تعیین شده که در لایحه بودجه سال آینده این رقم به ترتیب استانی به 455 میلیارد تومان با 17 درصد رشد، ملی استانی به 124 میلیارد تومان با 140 درصد رشد و ملی نیز به 363 میلیارد تومان با 60 درصد رشد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: بودجه عمرانی کشور در سالجاری 62 هزار میلیارد تومان بوده که برای سال آینده نیز همین رقم بدون افزایش در ردیف بودجه پیش‌بینی شده ولی به رغم عدم افزایش بودجه عمرانی کشور بودجه استان اردبیل در بخش‌های مختلف با یک رشد مناسب و مطلوبی روبرو شده است.

شایقی در مورد پروژه راه آهن اردبیل نیز بیان کرد: در سال جاری برای راه آهن اردبیل در کنار منابع فاینانس 101 میلیارد تومان اعتبار دولتی مصوب داشتیم که پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای سال آینده 79 میلیارد تومان بودجه برای راه آهن بوده که با پیگیری‌های مستمر از طریق برنامه و بودجه این رقم به 150 میلیارد تومان در لایحه بودجه 98 افزایش یافته که امیدواریم با این 50 درصد رشد اعتبارات سالانه و سهم 250 میلیارد تومانی بانک ملی در سال آینده در مجموع 400 میلیارد تومان اعتبار صرف راه آهن شود که تخصیص 100 درصدی آن مورد هدف و پیگیری خواهد بود.

وی گفت: با توجه به اینکه راه آهن اردبیل در سال 99 باید به بهره‌برداری برسد و این از تعهدات استاندار اردبیل و تیم کاری اوست ما در هفته گذشته و قبل از ارسال بودجه به مجلس در رایزنی‌های فشرده با رئیس سازمان برنامه و بودجه تلاش کردیم تا بودجه آینده راه آهن اردبیل را نیز در یک افق امیدبخش پیش‌بینی‌ کنیم که در مجموع 2 هزار و 525 میلیارد تومان قرار شد برای راه آهن اردبیل منابع بودجه‌ای تا پایان سال 99 در نظر گرفته شود که انتظار می‌رود همه این منابع جذب شود.

 

 


١١:١٤ - يکشنبه ٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٣٦    /    تعداد نمایش : ١٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 266776
 بازدید امروز : 333
 کل بازدید : 787388
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2031


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بوده و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.